Co robić podczas długo oczekiwanego wyjazdu z rodzinną w Bieszczady?

Kiedy słyszy się „Bieszczady” większość osób wyobraża sobie małą, drewnianą chatkę otoczoną przez przyrodę. Ten region Polski kojarzymy z ciszą, wędrowaniem po połoninach i przyjemnym odpoczynkiem od hałasu miasta i codziennego pędu. Jednak Bieszczady, oprócz pięknych widoków, proponują nam także mnóstwo atrakcji historycznych. Zaskakują wielokulturowością i mają ciekawą ofertę dla dzieci. Warto się z nią zapoznać.

Co wymyślić na wyjazd z rodziną w Bieszczady?

Przede wszystkim warto przemyśleć czego pragną poszczególni członkowie rodziny. W Bieszczadach wypatrzymy atrakcje dla podróżników o różnych zainteresowaniach, toteż warto się zastanowić i wyszukać doskonałe miejsce, które spełni wszelkie potrzeby bliskich. Nie zapomnij wziąć pod rozwagę dojazd, noclegi oraz rozrywki.

Bieszczady domki turystyczne https://domki.bieszczadomaniak.pl/ zapytaj o terminy.

Atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Kiedy nabierzecie energii i odetchniecie czystym, górskim powietrzem, koniecznie zapoznajcie się z obszerną ofertą atrakcji bieszczadzkich. Możemy wybrać pełno tras pieszych, które są dostępne także dla dzieci. Ze starszymi można skusić się na wycieczkę rowerową – wytyczone szlaki są odpowiednio oznakowane i pozwolą dojść w oryginalne miejsca. Brak roweru na urlopie nie jest problemem, warto zapoznać się z propozycją wypożyczalni rowerowych. Trasy doprowadzą nas na połoniny, ale dodatkowo nad Jezioro Solińskie czy Wodospad Siklawa Ostrowskich. Żeby urozmaicić widoki górskie naszym pociechom, warto wziąć je do Zagrody Żubrów w Mucznej lub do Muzeum Przyrodniczego Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Zobaczą tutaj wiele zwierząt, które są mieszkańcami bieszczadzkich lasów. Można również wybrać się na niespotykaną przejażdżkę Leśną Koleją Wąskotorową. A co robić wieczorem? Warto skusić się na podziwianie nieba w Parku Gwiezdnego Nieba w Lutowiskach. Tych widoków na pewno nie zapomnicie.

Noclegi w domkach czy pokoje?

Istotnym składnikiem jakiejkolwiek wyprawy musi być wyszukanie noclegu. Od tego, gdzie będziemy spać w dużej mierze zależy to będziemy zadowoleni z urlopu. Wyszukując nocleg w Bieszczadach możemy postanowić czy pragniemy nocować w pensjonacie a może wynajmiemy prywatną kwaterę? W Bieszczadach istnieje możliwość wynajęcia także domków dla turystów.